Od 1 - 7.08.2020 obchodzimy Światowy Tydzień Karmienia Piersią w ponad 170 krajach.

Pamiętamy w tym czasie o tym, jak kluczowe znaczenie ma karmienie piersią w prawidłowym rozwoju dziecka. Wie o tym także pani Edyta N., dumna Mama Leona, urodzonego w naszym Szpitalu, który na poniższych zdjęciach ma 25 minut. "Jestem bardzo zadowolona z opieki personelu szpitalnego i wiem, że jestem w dobrych rękach. Na Brata w domu czeka dwuletnia Córka". Mały Leon po urodzeniu ważył 3690 i mierzył 58 cm.

wsm 001 small     wsm 003 small     wsm 002 small

Należy pamiętać, aby po urodzeniu tak szybko, jak to będzie możliwe zapewnić natychmiastowy i nieprzerwany kontakt "skóra do skóry" wspierając tym samym Matki w rozpoczęciu karmienia piersią. Noworodek dzięki karmieniu naturalnemu otrzymuje swoją pierwszą "szczepionkę", zawdzięcza to siarze - żółtemu, gęstemu płynowi, który znajduje się w piersi zanim pojawi się mleko właściwe. Siara zawiera przeciwciała, chroniące dziecko przed bakeriami chorobotwórczymi.