W dniu 05.05.22 na całym Świecie obchodzony jest  "Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk".  W Naszym Szpitalu została z tej okazji zorganizowana akcja pod hasłem

"Higiena Rąk To Bezpieczna Opieka"
.

Niemalże w każdym zakątku Placówki pojawiły się akcenty, przygotowane przez personel Oddziałów, sygnalizujące ten niezwykle ważny element naszego życia. Stoisko promocyjne znajdowało się w holu przy wejściu głównym budynku Szpitala, kiedy to w godzinach od 10:00 - 12:00 nasza Pielęgniarka ds. Epidemiologicznych, pani Katarzyna Mikowska - pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, prowadziła szkolenie nie tylko z prawidłowego mycia rąk, ale również zwróciła uwagę na 5 najważniejszych momentów tego procesu. Zaprezentowała również rys historyczny ważnej postaci - Ignaza Semmelweisa, który stworzył fundament pod nową w latach swojej pracy gałąź medycyny - antyseptykę zajmującą się kwestią niszczenia drobnoustrojów poprzez odkażanie. Pamiętajmy o tym, że czyste ręce ratują życie.

Linkd filmu znajduje się tutaj -> https://youtu.be/-30vG6n031o

zdj01 th     zdj02 th