Dzisiaj pokazujemy relację

z Pikniku "Rodzimy w Miejskim"

w ramach Tygodnia Godnego Porodu 2023, który odbył się w minioną sobotę.

Punktualnie o godzinie 12:00 czekali na wszystkich uczestników Dyrektor ds. Medycznych: dr Jarosław Szułczyński, Kierownik Bloku Porodowego i Oddziału Położnictwa: dr Izabela Zielińska, Naczelna Pielęgniarka/Położna: Wioletta Nowak, Położne/Położny: Magdalena Tuczyńska, Małgorzata Piliszczuk, Ewa Gill-Paczos, Lucyna Poślednik, Jerzy Cholewiński, Natalia Turek, Marika Giers, Edyta Antczak, Dietetyk: Dominika Nowak, Sekretarka Medyczna: Monika Klarkowska - Dubiela i pozostali, którzy czuwali nad przebiegiem wydarzenia.

Panie wraz ze swoimi Partnerami, którzy wzięli udział w Pikniku otrzymali kompleksowy zestaw informacji związanych z przygotowaniem do porodu, możliwego jego przebiegu (także w wodzie, który w naszym Szpitalu jest możliwy) oraz dostępnych metod łagodzenia bólu, wagą pierwszego kontaktu z noworodkiem czy najczęstszych problemów związanych z laktacją. W następnej kolejności dostępna była porcja informacji dotycząca samobadania oraz zwrócenie uwagi na fakt, jak ważne są cykliczne badania kontrolne. Uczestniczki Pikniku miały okazję skonsultować z dietetykiem temat zdrowego odżywiania poprzez kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych. Odbyły się również warsztaty z pozycji wertykalnych oraz chustonoszenia, a zainteresowanym przyszłym Mamom wykonano badanie USG. Zwiedzano Blok Porodowy, po którym oprowadzała przyszłe Pacjentki Kierownik tego oddziału. Można było też zadać pytania związane z dokumentami związanymi z m.in. urodzeniem się dziecka.

youtube piknik

Na zewnątrz w tym samym czasie w najlepsze bawiły się dzieci urodzone właśnie w naszym Szpitalu w przeróżnych przedziałach czasowych. Były bańki mydlane, prace plastyczne oraz malowanie buziek. Jedną z nieocenionych atrakcji był zielony teren, na którym dzieci wykazywały się wyjątkową kreatywnością w wymyślanych przez siebie zabawach.
Uczestniczki Pikniku oceniły dzień za wyjątkowo udany i po godzinie 15:00 uśmiechnięte pożegnały się z nami.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przyszłe Mamy do naszego Szpitala.

tgp wsm 001th     tgp wsm 002th     tgp wsm 003th

tgp wsm 004th     tgp wsm 005th     tgp wsm 006th