"WCZEŚNIAK W DOMU"- EDYCJA 2018r.

Zapraszamy Rodziców

dzieci przedwcześnie urodzonych

oraz dzieci z małą masą urodzeniową ciała

na zajęcia w ramach programu ''WCZEŚNIAK W DOMU''.

Wykłady/spotkania indywidualne odbywają się w sali Szkoły Rodzenia lub w Poradni Neonatologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, ul. Szpitalna 19.

Wykład lekarza: Ocena rozwoju dziecka – rodzic obserwatorem. Podstawowe badania
i konsultacje specjalistyczne. Problemy z noworodkiem wypisanym do domu. Suplementacja witamin.

Wykład pielęgniarki/położnej: Przygotowanie rodziców do przyjęcia dziecka przedwcześnie urodzonego do domu. Pielęgnacja wcześniaka. Szczepienia ochronne wcześniaków.

Wykład rehabilitanta:Rehabilitacja dziecka przedwcześnie urodzonego w warunkach domowych.

Wykład Doradcy Laktacyjnego:Porady żywieniowe od urodzenia do 6-go miesiąca życia ze szczególnym ukierunkowaniem na wyłączne karmienie piersią przez pierwsze pół roku życia dziecka ( rekomendacje WHO, AAP);

Zapisy telefoniczne : 52/ 37 09 285 Terminy spotkań są ustalane indywidualnie

.