"WCZEŚNIAK W DOMU"- EDYCJA 2019r.

Zapraszamy Rodziców

dzieci przedwcześnie urodzonych

oraz dzieci z małą masą urodzeniową ciała

na zajęcia w ramach programu ''WCZEŚNIAK W DOMU''.

Wykłady/spotkania indywidualne odbywają się w sali Szkoły Rodzenia

lub w Poradni Neonatologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, ul. Szpitalna 19.

Wykład lekarza:Ocena rozwoju dziecka – rodzic obserwatorem. Podstawowe badania i konsultacje specjalistyczne. Problemy z noworodkiem wypisanym do domu. Suplementacja witamin.

Wykład pielęgniarki/położnej: Przygotowanie rodziców do przyjęcia dziecka przedwcześnie urodzonego do domu. Pielęgnacja wcześniaka. Szczepienia ochronne wcześniaków.

Wykład rehabilitanta:Rehabilitacja dziecka przedwcześnie urodzonego w warunkach domowych.

Wykład Doradcy Laktacyjnego:Porady żywieniowe od urodzenia do 6-go miesiąca życia ze szczególnym ukierunkowaniem na wyłączne karmienie piersią przez pierwsze pół roku życia dziecka ( rekomendacje WHO, AAP);

Zapisy telefoniczne : 52/ 37 09 285

Terminy spotkań są ustalane indywidualnie .

Zajęcia są bezpłatne!

Program finansowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy