3.12.2019

Po godzinie 9:00 Szpital otrzymuje telefon z informacją o wypadku samochodowym, który wydarzył się na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Magnuszewską. Mamy dwie osoby, z którymi nie ma kontaktu - są w stanie ciężkim, jedna osoba z ostrym narzędziem w jamie brzusznej, jedna z urazem głowy oraz jedna z urazem kończyny dolnej. Właśnie są transportowane do Państwa szpitala.
To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń na wypadek postępowania w zdarzeniu masowym, które miało miejsce w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. dr. Emila Warmińskiego w Bydgoszczy. W trosce o świadczenie naszych usług o jak najwyższej jakości zostały zorganizowane ćwiczenia w wypadkach masowych z zastosowaniem procedur zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Po przetransportowaniu poszkodowanych na miejsce dokonano segregacji pierwotnej, wtórnej, a także niezbędnych czynności medycznych. Po zakończonym procesie ćwiczeń sporządzone zostały wnioski oraz kierunki dalszego postępowania.

01 small  02 small  03 small

04 small  05 small  06 small