DIETA MAMY

Droga Pacjentko!

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, a wszelkie informacje dotyczące Programu znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia
w sprawie programu pilotażowego "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.

Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją Programu. Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Dietetyk

 Podczas hospitalizacji w naszym szpitalu pacjentki w ramach Programu mogą skontaktować się z dietetykiem. Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej koordynującej oddziału lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod nr tel.: 52/370-94-25.

Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki w godzinach od 900 do 1200  oraz w piątki, w godz. od 1300 do 1600

Konsultacje z dietetykiem mogą również odbywać się drogą elektroniczną przez okres dwóch miesięcy od dnia wypisu ze szpitala.

Informujemy również, że pacjentki w ramach Programu mają możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz do personelu medycznego oddziału.

W dniu wypisu pacjentki otrzymują ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Ankieta z uwagami jest przekazana dietetykowi.

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) pacjentki mogą również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Początek strony